Jāņu diena –Saules diena 21.jūnijā

Jāņu diena svēta diena , aiz visām dieniņām. Jāņu dienu Dieva dēls, Saules meitu sveicināja.

Jāņu diena –Saules diena

21.jūnijā no saullēkta līdz saulrietam Evertu sētā svētīsim vasaras saulstāvju spēka dienu.

Kā katru gadu, mēs izdzīvosim kopā ar Sauli, gada kulminācijas mirkli- Jāņu dienu, kad Saule ir savā zenītā, spēka punktā un dāvā ik vienam zemes iemītniekam iespēju arī sevī ieraudzīt to kulminācijas punktu un no tā rakursa uzlabot un spēcināt pašam savu dzīvi un esību. Kā ik katrai zālītei, lapiņai, ūdens lāsītei tiek piedēvēts īpašs spēks šajās dienās, tā arī ļaudīm ir iespēja būt daļai no šīs spēcīgās dabas. Cik viegli ir nodancot ap uguni īsāko nakti?! Bet, pašu garāko dienu, kopā ar Saules svētību nostaigāt? Nedaudz izaicinājums sev pašam būtu tuvāk Gaismai!

Jo vairāk Gaismas, jo mazāk jācīnās ar Tumsu! Šogad, 21.jūnijs iekrīt piektdienā- skaistuma, labklājības, auglības un veselības diena. Vairāku aspektu sakritība, tāpēc piedāvāju, tiem kas izvēlēsies kopā ar mums izdzīvot šo Saules ceļu, jau sākt gatavoties laicīgi. Visu pirms, savā apziņā noformulēt lielo nodomu, ko vēlaties caur šo notikumu sevī vai savā dzīvē sakārtot, uz kuru sfēru vadīsiet sasmelto enerģiju. Tad, iztīrīt savu vidu: uzkopjiet mājas, sakārtojiet dažādas ‘astes’, nomaksājiet (cik iespējas ) rēķinus un parādus. Vairojiet sevī brīvības un plašuma sajūtu.

Dienas gaita ir absolūta ļaušanas laika plūsmai, labākā pazīmē par labi padarītu darbu būs vakara nogurumus.!

Tiekamies pl.04.30 Sētvidū, lai dotos uz upi peldēties un kurtu pirmo – attīrošo uguni.(Peldamies, parasti, kaili vai kādos kreklos zem kura augums ar būt brīvs, ne peldkostīmos. Līdzi var ņemt kādu dvieli!)

Rīta stundas- Saullēkta spēks. Vāksim rasu lindraku malās, darināsim vainagus, ziedojuma pušķīšus, brokastosim. Vērsim Pirmos Jāņu vārtus- lai Saulīte nāk sētiņā, stājas mūsu pulciņā! Var ņemt līdz palagus, lakatus, dvieļus , kuros rasu savākt.

Ap pl.08.00 kopā ar Ingu Gromovu rituāls “Stihiju spēcinājums sevī”

Ap pl.09.00 kopā ar Gongu meistariem Ingu un Andri Graumaņiem, ļausim skaņu burvības peldei, lai katra šūniņa uzplaukts tai ziedu spēkā , kas būs sasmelta staigājot pa pļavām.

Saules būs uzsākusi ceļu uz augšu un mēs kopā ar viņu.

~Veiksim labklājības rituālu.( Ieteicams, lai ir kabatā 5 eur banknote)

~veselības stiprināšanas meditāciju ”3 Saules”

ap pl.12.00 „Saulgriežu attīrīšanās rituālu” Inas Dziļumas vadībā.

Ap 13.00 vērsim Otros Saules vārtus- Dienas vārtus. Mirklis, kad Dieva dēli Saules meitas sveicina. Stiprinājuma uguns ceremonija: veselībai,ģimenei, jauna ceļa uzsākšanai, biznesam u.c, katram savs uzstādījums, ko vienojoties kopējā aplī varam viens otram palīdzēt iedrošināt.

Diena lēni sāk iet uz rietu, Saule laižoties lejup, ļauj vākt augļus sajūtas, emocijās un darbībās. Mēs gatavosimies vakara uguns rituālam. Sievas sies sieru, vārīs nezāļu zupu. Vīri taisīs lāpas, kārtos uguns lietas. Pusdienosim. Iesim rotaļās, dančos, pīsim vīsim, dziedāsim un vienkārši būsim. Rāmi, nepiespiesti esot Saules dienas plūsmā.

Ap 17.00 sētā viesosies Bārbeles folkloras kopa “Tīrums”

Ap 18.oo sākam pucēties Trešo vārtu atvēršanai. Mūsu pasākuma kulminācijai. Pateicības uguns rituāls, lai  pl.19.00 dotos uz lielo pļavu, tad Saule no Dvīņu zvaigznāja pāriet Vēža zīmē.

 Viskrāšņākajos tērpos, vainagos pucējušies. Līdzi ņemot dienas gaitā savāktu „ziedojuma ziedu pušķīti”, dzeltenu vaska svecīti, pērnos vainagus, graudiņus vai sēkliņas uguns ziedojumam. Kas vēlas spēcināt kādus amuletus, talismanus, rotas, riekstus, sāli vai  ūdeni –stiprināt, tos var nelielos daudzumos ņemt līdz.

 Mums pievienoties var jebkurā laikā, un jeb kurā laikā arī mūs pamest. Ieteicamais vēlākais laiks pl.18.30, kad dosimies uz Pateicības uguns rituālu. Ja esi nokavējis, tas nekas! Dodies uz rituāla vietu un sagaidi rituāla vadītāja acu skatienu un stājies aplī!

Līdzi ņemam : dzeltenu vaska svecīti , graudiņus vai sēkliņas ziedojumam, amuletus, talismanus, rotas – spēcināšanai. Lai kabatā, ir 5eur banknote. Pērnie vainagi, aizsargslotiņas u.c. dabas lietas, kurus pateicība par kalpošanu nodot ugunij. Cienasts kopējam mielastam, vai sev pašam.

Pucējamies :Sievas savos kuplākajos brunčos un kleitās, vīri savos baltākajos kreklos un, protams, laika apstākļiem paredzētos apavos. Dienas gaitā var mainīt vairakkārt tērpus, jo, kas tajā dienā mugurā, to pēc tam visu gadu var valkāt, ka dziedinošu un stiprinošu tērpu. Nepiemirstiet, ka odu dzīvei arī ir kulminācija.

Dalība par ziedojumu.

Sekojiet un dalieties:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *