Mājas gariņš kā palīgs enerģētiskajā tīrīšanā

Ziemas aukstajā un tumšajā laikā mēs vairāk uzturamies telpās, pievēršamies prātošanai, grāmatu lasīšanai, adīšanai un citām mierīgām izdarībām. Dzīves ritms kļūst rāmāks, un arī destruktīvās emocijas – aizvainojumi, skumjas, dusmas, bailes un citas negatīvās enerģijas – vieglāk var iekļūt apziņas un zemapziņas kambaros. Gaismas trūkums ir labvēlīgs visādiem bubuļiem, skauģiem, burvjiem un planckariem, tāpēc vairāk nekā gada gaišajā laikā ir nepieciešams turēt tīras telpas, ielaist tajās svaigu gaisu, dedzināt sveces un radīt patīkamu atmosfēru, lai tumsas spēkiem būtu grūti iekļūt mūsu vibrācijās.

Ne velti pirms Ziemassvētkiem senie latvieši darināja puzurus, dažādas Saules simbolikas, lai jebkādā veidā piesaistītu miteklim Gaismu. Labs veids, kā pasargāt savu māju no negatīvām enerģijām, ir nodibināt labas attiecības ar Mājas gariņu. Šim nolūkam mēs ar mūsu Mājas gariņu radījām tādu komplektiņu, kas palīdz katram, veicot mazu rituālu, attīrīt māju un iepriecināt savas Mājas gariņu ar īpašu uzmanību.

Re, ko par to saka pats Mājas gariņš:

“Mēdz teikt – būtiskais nav acīm saredzams! Pat ja tu mani neredzi, es esmu. Tavas apdzīvotās vai neapdzīvotās mājas dvēsele – Mājas gariņš. Esmu iekārtojies tā, lai netraucēti pārredzētu visu dzīvojamo telpu – parasti siltākajā stūrītī uz krāsns vai kādas skapjaugšas, un, kontrolējot parādi, par savu sirdsuzdevumu uzskatu būt mūžīgā sardzē par jūsu mājmīlestību.

Mani dēvē dažādi – Ciemnieks, Vecainis, Bēlis, Ašgalvis, Cepļa dievs. Iespējams, tu mani esi nodēvējis kādā īpašā vārdā. Ak, es mēdzu izskatīties pēc circeņa, čūskas, sakārņa, vaboles; arī pēc rūķa vai večuka ar garu bārdu, putekļu un spalvu kamola ar lielām acīm. Ja tu spēj mani tādu ieraudzīt. Daru ar domu spēku, tāpēc pārsvarā esmu neredzams, bet sajūtams. Kad esmu aizņēmies tavu lietussargu vai apgāzis mīļāko krūzi, zini – man tev ir vēstījums! Visi mani pūliņi mājmīlestības dēļ, un es priecājos par taviem labiem vārdiem un domām vai uz galda atstātiem saldumiem.

Esmu pateicīga būtne un dāsni atalgoju saimnieku rūpes par savām un manām mājām. Ja ik pa laikam ne tikai uzkopsi savas mājas, bet veiksi arī īpašu rituālu, attīrot savu mitekli no nevajadzīgām enerģijām un vibrācijām, kas rodas no greizām domām, strīdiem, nepateiktu vārdu sastrēgumiem, stresa vai no ielas atnestām svešām, nejaušām, negatīvām enerģijām, apveltīsi mani ar dubultu spēku darīt Labo.

Augi, smarža un krāsas ir mani lielie palīgi. Tev ir Dvēsele, es esmu tavas mājas dvēsele – tā katram augam ir savs Gars. Dabas gari dzīvo sadraudzībā un vienmēr nāk viens otram palīgā, ja lūdz. Tici vai netici – es esmu! Un pieņemu tevi tādu, kāds tu esi!”
Mājas gariņa palīgs mājas attīrīšanai

Augstāk minētajā komplektā iekļauti īpašās Saules un Mēness dienās vākti augi, kas palīdz sakārtot un attīrīt vidi, atjaunot mājās harmonisku sajūtu, veicināt saticību un stabilitāti. Mājas attīrīšanas rituālu vēlams veikt 3–4 dienas pirms saimnieces dzimšanas dienas, pirms Saulgriežiem – līdz 20. martam, 20. jūnijam, 20. septembrim un 20. decembrim. Šim nolūkam labi izmantot arī 24., 13., 15. Saules dienas un 19., 23., 29. Mēness dienu. Brīnišķīgi ņemt talkā intuīciju un izpildīt šo rituālu, kad sajūtu līmenī mājās kļuvis smagi un grūti, raisās strīdi, nomoka bezmiegs vai murgi, kad kāds slimo… Vai – ievācoties jaunā mājoklī.

Mājas attīrīšanas rituāls var būt arī kā īpaša pateicība vai dāvana tavam Mājas gariņam!

Gariņš un augi nodrošina aizsardzību un harmonizē mājas vidi pat tad, ja šis komplekts atrodas Jūsmājās, caur rituālu neiedarbināts.
Mājas gariņš kā palīgs enerģētiskajā tīrīšanā
Foto: Privātais arhīvs

Rituāla kopējais ilgums ir viena diennakts. Pirms tā veikšanas ieteicams sakārot skapjus un kambarus, notīrīt virsmas, nomazgāt logus un izvēdināt telpas.

1. solis

Kad māja sakārtota, izmazgā grīdu. Ņem pelēko zāļu maisiņu un pirms lietošanas kādu brīdi paturi rokās, lūdzot augu palīdzību attīrīšanā, vienlaikus aktivizējot savu roku enerģiju darbam. Pēc tam ievieto maisiņu stipri karstā grīdas mazgāšanai paredzētajā ūdenī (ap 5 l) un atstāj aktivizēties uz 20 minūtēm. Kad 20 minūtes aizritējušas, izņem maisiņu un mazgā grīdas, virzoties no mājas tālākā stūra uz ārdurvīm. Ieteicams mazgāt grīdu pašrocīgi, ar lupatu veidojot bezgalības zīmes. Nobeigumā izmazgā durvju priekšu un ārējo slieksni. Ja iespējams, izlietoto ūdeni mājās atpakaļ nenes, izlej to tālāk no mājām (pilsētas dzīvokļos nāksies rīkoties pēc iespējām). Zāļu maisiņu var izspiest sausāku un ar to noslaucīt virsmas, kuras drīkst tīrīt ar ūdeni, – palodzes, galdus, plauktiņus. Otrreiz to pašu maisiņu lietot nav ieteicams..

2. solis

Bišu vaska svecīti iestiprini apses ripiņā kā svečturī un aizdezini. Veidojot gaisā bezgalības zīmes, izstaigā visu māju “pret pulksteni”, sākot no ārdurvīm, izejot visas telpas – līdz pat vismazākajam kambarītim. Iedarbīgi pie sevis skaitīt Tēvreizi vai jebkuru citu tev zināmu lūgšanu. Vari izmantot senus buramvārdus:

Tumsas meita danci grieza pa maliņu maliņām;

Pa maliņu maliņām visas bēdas ārā cēla.

Tumsas meita danci grieza pa maliņu maliņām;

Pa maliņu maliņām visas skumjas ārā cēla…

(slimībiņas, nabadzību ārā cēla – tā var nosaukt visu negatīvo, no kā vēlies pasargāt māju).

Kad esi nonākusi atpakaļ pie ārdurvīm, stāvot ar seju pret tām, saki:

“Visu brunčos savākusi, kad uzlēca rīta Saule, Tumsas meita pazemē.”

Pārpalikušo svecīti novieto centrālajā telpā, atļaujot izdegt līdz galam. Ievēro ugunsdrošības noteikumus, neatstāj bez uzraudzības!

3. solis

Ņem četrus attīrošā sāls sainīšus un atsien dzīpariņu. Izvieto tos visos četros tālākajos mājas stūros, pēc iespējas atstājot atvērtas visas iekšdurvis. Atstāj uz nakti absorbēt negatīvās enerģijas “putekļus”. Piektais sāls sainītis paredzēts mājas un mašīnas atslēgu attīrīšanai: novieto sainīti uz palodzes, kur diennakti to apspīd Saule un Mēness, ievieto sālī atslēgas. Pēc diennakts noskalo tās tekošā ūdenī.

4. solis

Nākamajā dienā pēc veiktā rituāla savāc visus sāls sainīšus, paņem ripiņu un iznes no mājas – vari aiznest uz mežu aprakt, sadedzināt vai kā citādi. Svarīgi, lai tu šīs lietas atgrieztu atpakaļ dabā ārpus savas teritorijas.

5. solis

Ņem kvēpināmo rīksti, aizdedzini un nopūt liesmu, lai tā tikai dūmotu. Atver vismaz vienu logu un vēlreiz izstaigā visu māju, ik pa laikam uzpūšot, lai pastiprinātu dūmošanu vietās, kur prasās kārtīgāka izsvēpēšana, – tualetēs, kambaros, garāžās u. c. mājas tumšajās vietās. Dari to lēnām, pie sevis nodomājot vai skaļi sakot:

Ja vēl kāds lieks, zibens ātrumā – prom!

6. solis

Kad dūmi izvēdinājušies, aizver logus un pateicies Visumam par palīdzību. Kastītē esošos augus (kalmes lakstus, samtenes un rudzpuķes u. c.) vari pabērt priekšnamā zem kājslauķīša, pagultēs vai turēt kādā trauciņā dekoratīviem, smaržīgiem un aizsargājošiem nolūkiem. Atlikušais krāsainais zāļu maisiņš un Mājas gariņa palīga figūriņa paliks kā mājas enerģētiskās tīrības sargi. Tos var novietot priekšnamā, virtuvē vai citā redzamā vietā. Kad nepieiešams, paņurcīt rokās, atbrīvojoties no negatīvajām enerģijām.

7. solis

Ienes mājās svaigus ziedus, iededz sveces, uzcep pīrāgu. Radi ar savām domām labu noskaņu un mājas sajūtu. Noliec virtuvē uz galda saldumus Mājas gariņam.

Brīdinājums! Ja kaut kas nenotiek pēc dotajām norādēm, paļaujies uz intuīciju, sajūtām un dari, kā tās liek. Darot ar labām domām, neko ļaunu nodarīt nav iespējams.

Sekojiet un dalieties: