Saules gada  spēka punkts – Vasaras Saulstāvji.

Ir varen jauki nodancot gada īsāko nakti, sargājot uguni, sagaidīt saullēktu un aiziet gulēt. Kam ir pa spēkam vienā solī ar Sauli nostaigāt spēcīgāko gada Saules dienu, no tas lēkta līdz rietam?

Kā jau katru gadu, aicinām pievienoties šajā neaprakstāmajā ceļojumā kopā ar Sauli, tās garākajā pastaigā pār zemi. Jānīšam treji vārti, visus trejus virināja, sekojot šīm zintīm, mēs vērsim trīs vārtus, trīs dziļumus, trīs līmeņus, trīs laikus, tāpēc arī mums pievienoties var jeb kurā dienas laikā, pēc gribēšanas, varēšanas, sajūtām, uzstādījumā, vēlmes un vajadzības.

Ieskicējot Dienas plānu:

~Tiekamies sētā pl.04.00 . Katra diena ir kā jauna dzimšana, kad katrs varam iznēsāt savu nodomu un vakarā palaist to Visumā – realizācijai. Uzsāksim ceļu no zemākā punkta – upes, kur atstāt visu traucējošo, nopeldēties, lai tīram būt visu šo dienu un visu gadu. Vāksim rasu kreklu malās, palagos; zāles, ziedus vainagiem un atvērsim pirmos dienas – Rītausmas vārtus. Šajā dienā katrs solis, katra darbība un doma ir apveltīta ar milzu spēku –ļausimies būt par radītāju savai realitātei. Rītam zelts mutē.Apmēram pl. 09.00 Saules Gaismas un Gongu skaņu pelde. Tāpēc labi ja līdz būs kāds plediņšs, paklājiņš vai cits guļamais.

~ pl.13.07 Saule ieiet Vēža zvaigznāja un atrodas paša augstākajā punktā, tad vērsim Dienas spēka vārtus. Auglībai, labklājībai, veselībai, ģimenes spēkam. Iesim rotaļās, muzicēsim, dancosim, vārīsim nezāļu zupu, siesim sieru un turpināsim ceļu kopā ar Sauli.

~pl.18.00 sāksim gatavoties lielajam Uguns rituālam: Pateicības daudzinājums. Pucējamies viskrāšņākajos tērpos: sievas savos kuplākajos brunčos, vīri –baltākajos kreklos. Iepīsim goda vijā savu ozolzaru, ziedus, pušķosim ugunskura vietu, saaicināsim stihiju spēkus un dosimies uz uguns rituālu. Ja kāds nokavē sākumu, var pievienoties mirklī, kad rituāla vadītāji ir Jūs pamanījis un devuši atļauju.

Līdz ņemam: ~vislabākos nodomus par sevi , savu ģimeni, valsti, zemi un Visumu.
~ laika apstākļiem piemēroti tērpi( jo vairāk štātes tajā dienā nomaina, jo labāk. Apģērbs pielīst ar Saules spēku un ziemā var kalpot kā palīgs uzlabot veselību vai aizgaiņāt nogurumu)
~kāda artava kopējam galda;
~pērnie vainagi, ripiņas, sveces, iepriekšējā gada rituālu slotiņas utt, ko atgriezt ugunij;
~vakara rituālam: dzeltena svece; ja ir vēlme var paņemt riekstus, sēkliņas vai citus sīkumiņus, ko varēs uzlādēt caur uguni; rotas, amuleti, talismani un citi darba rīki, ko attīrīt un pēc tam spēcināt.
~rīta rituāliem: Iesim peldēties uz upi. Kam bail no kailuma, tad krekls kamā brist upē. Dvielis. Balts palags, kur rasu sasmelties, kāds diega gals –vainagu pīšanai.
~dienas rituālam, kāds mazītiņš dzijas kamolīts, ja nav īpaši jāpērk; muzicējošie ļaudis ņemiet līdz savus instrumentus, varam kopīgi radīt kādu dienas skaņdarbu, kā arī bungas, grabināmos, trinkšķināmos un svilpojamos.

Dalība par ziedojumu.

Iepriekšēja pieteikšanās nav obligāta, jo atbrauks tie kam šeit ir jābūt, lieko nebūs!
Iespējams atbraukt jau 20.06 vakarā un nakšņot savā teltī pļavā.

Sekojiet un dalieties:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *